Úklidová a bezpečnostní firma Hrtus & Partner jako jediná ve Frýdku-Místku disponuje nejmodernějším čisticím strojem Aquaclean. Ten profesionálně a ekologicky šetrně provede celou škálu úklidových prací: mytí oken, fasád, proskleněných výloh, ale také fotovoltaických panelů.

Aquaclean je technologicky pokročilý stroj vhodný pro mytí těžko přístupných ploch bez nutnosti použití plošin nebo horolezců. Své unikátní vlastnosti čerpá z kombinace moderních materiálů, jako jsou uhlíková vlákna a titan, a principu iontové výměny. 

Celý inovativní systém Aquaclean spočívá v technologii ošetření vody. Voda z kohoutku protéká ve filtrační nádobě vrstvou pryskyřice, kde je demineralizována. Minerály (vápník a hořčík) tak zůstávají ve filtrační nádobě a vychází pouze „čistá“ voda, která má velmi vysokou schopnost čištění. Na povrchu se smíchá s částicemi nečistot, které jsou poté spláchnuty.

Čistá voda má výbornou schopnost smáčení. Vyschne a nezanechává po sobě žádné šmouhy ani skvrny, a to ani na přímém slunci. Žádné další čištění stěrkami či jinými instrumenty není potřebné.

Čištění demineralizovanou vodou je naprosto zdravotně nezávadné, nejsou při něm používány žádné chemické (agresivní) látky, a tak nedochází k poškozování čištěných povrchů. Pouze mastné a olejové skvrny či jiné specifické nečistoty vyžadují předčištění pomocí detergentů.

V kombinaci s karbonovými a titanovými tyčemi dokáže systém Aquaclean dopravit čistou vodu běžně až do výšky 20 metrů. Ušetří tak náklady za vysokozdvižnou plošinu, horolezce a další drahé služby.

Díky této pokrokové technologii zvládnou naši proškolení zaměstnanci vyčistit určené plochy mnohem rychleji oproti tradičním metodám.

V roce 2014 naše úklidová firma vyčistila touto technologií přes 100 000 m² skleněných ploch, máme tedy bohaté zkušenosti a garantujeme perfektní výsledky.

Technologie Aquclean

Celý inovativní systém Aquclean spočívá v technologii ošetření vody. Voda z kohoutku protéká ve filtrační nádobě vrstvou pryskyřice, kde je demineralizována. Minerály (vápník a hořčík) tak zůstávají ve filtrační nádobě a vychází pouze „čistá“ voda, která má velmi vysokou schopnost čištění. Na povrchu se smíchá s částicemi nečistot, které jsou poté spláchnuty.

Čistá voda má výbornou schopnost smáčení. Vyschne a nezanechává po sobě žádné šmouhy ani skvrny, a to ani na přímém slunci. Žádné další čištění stěrkami či jinými instrumenty není potřebné.

 

Čištění demineralizovanou vodou je naprosto zdravotně nezávadné, nejsou při něm používány žádné chemické (agresivní) látky. Nedochází k poškozování čištěných povrchů. Pouze mastné a olejové skvrny či jiné specifické nečistoty vyžadují předčištění pomocí detergentů.

 

 

Vlastnosti Aquclean:

* výškové i normální mytí venkovních ploch

* pracuje na bázi ionizace vody

* vysoká flexibilita, jednoduchá obsluha

* dosah systému do 20 m ze země

* optimální řešení pro hůře dostupná místa

* velice nízká spotřeba čistící chemie (používá se jen vyjímečně – ve většině případů      postačuje čistá voda)

* systém je nezávislý na zdroji el. energie, je vybaven dobíjecími akumulátory

* v případě potřeby nezávislý na napojení vody (postačuje i přenosný barel)

 

Použití Aquclean:

* venkovní fasády a opláštění budov (prosklená, zděná, strukturovaná, plechová)

* okna a prosklené plochy

* fotovoltaické panely a elektrárny

* střechy

* dopravního značení

* zastávek autobusu

* atrií

a dalších těžko dostupných míst, kde se nedá použít plošina nebo horolezci.

 

Technická data Aquclean:

* provozní napětí 12V

* kapacita baterie 105 Ah

* provozní napětí nabíječe 220V

* délka hadic 50 m

* maximální vzdálenost dálkového ovládání 50 m

* hmotnost „PROFI“ (s jednou lahví) 120 kg